Haber

56 yıl önce Siirt’te şehit olan askerin naaşı, ailesinin isteği üzerine Bolu’da toprağa verildi.

Siirt’te 56 yıl önce Botan Çayı’nda şehit olan Er Ramazan Arslan’ın cenazesi Kurtalan ilçesinde toprağa verildi ve ailesinin isteği üzerine Bolu’ya nakledilerek köyüne defnedildi.

1966 yılında Botan Çayı’nda 15 yoldaşıyla birlikte dereye atılarak 21 yaşında şehit olan Arslan’ın cenazesi, ailesinin isteği üzerine Kurtalan’daki mezarından alınarak memleketi Bolu’ya getirildi. Gerede mahallesi.

Oğlu İbrahim Arslan’ın (58) girişimleri sonucu Tatlar köyüne getirilen şehit askerin naaşı, helal izin alınarak köy camisi önünde kılınan namazın ardından köy mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenine oğlu İbrahim Arslan ile kızı Safiye Bıyıklıoğlu ve yakınlarının yanı sıra Bolu Valisi Erkan Kılıç, il protokolü ve köy halkı katıldı.

Bıyıkoğlu, törende 7 aylıkken hayatını kaybeden babası için gözyaşı döktü.

Şehit askerin oğlu İbrahim Arslan, gazetecilere babasının kabrinin yerini daha önce bilmediklerini belirterek, “56 yıl sonra şehidimiz kendi toprağına geldi. Kendi köyüne geldi. Biliyorduk ki 2022 Ekim ayına kadar Siirt’teydi ama yerini tam olarak bilmiyorduk. Buraya defnedilmesi için dilekçe verdim, onaylandı. Nakli de bugün kabul edildi.” dedi.

Bıyıklıoğlu ise babasının cenazesinin 56 yıl sonra köyüne gelmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, “Aynı zamanda çok üzüldüm. Annesi ve babası onu görse çok sevinirim. Onu hiç görmedim, öldüğünde 20 günlüktüm, öldüğünde 7 aylıktım, hiç görmedim.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu