Ekonomi

7. Geleceğe Yatırım Girişimi Konferansı Suudi Arabistan’da Başladı

RİYAD, 26 Ekim (Xinhua) — Xinhua Haber Ajansı, Salı günü Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da başlayan 7. Geleceğe Yatırım Girişimi (FII) konferansına, etkinliğin medya ortağı olarak katıldı.

Xinhua Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Ren Weidong, konferansın açılış törenine katıldı.

“Çölde Davos” olarak adlandırılan FII konferansı, Orta Doğu’daki en büyük uluslararası yatırım ve yenilik forumudur ve her yıl çok sayıda siyasi ve iş liderinin ilgisini çekmektedir.

Açılış töreninde konuşan FII Enstitüsü CEO’su Richard Attias, özellikle dünyanın yeni bir çağın eşiğinde olduğu bu dönemde, insan maliyetlerinin geleceğinin son derece önemli bir bahis olduğunu söyledi.

Attias, insan haklarının ve onurunun korunması ve şeffaflığın sağlanması için yapay zeka ve genetik mühendisliği gibi gelişen teknolojilere ilişkin çalışmaların hızlandırılıp sürdürülmesi, teknolojinin kullanımına yönelik güçlü etik çerçevelerin oluşturulması gerektiğini kaydetti.

Attias, üç gün süren etkinliğin bu yıl 90’dan fazla ülke ve bölgeden 6.000 katılımcıyı ve farklı sektörlerden 500 yerli ve uluslararası konuşmacıyı bir araya getirdiğini belirtti.

Attias ayrıca bu yılki etkinliğe geçen yıla göre iki kat artışla 300 Çinli delegenin katıldığını söyledi.

İlk kez 2017 yılında düzenlenen FII konferansı, Suudi Arabistan Yatırım Bakanlığı’nın rehberliğinde ve FII Enstitüsü’nün ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu