Teknoloji

Elon Musk Açıkladı: Tesla İki Yeni Araç Modeli Daha Piyasaya Sürecek!

Ünlü elektrikli otomobil üreticisi Tesla, geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir etkinlikte iki yeni araç modelini daha piyasaya süreceğini duyurmuştu. Detaylar burada…

Ünlü elektrikli otomobil markası Tesla, merakla beklenen 2023 Yıllık Hissedarlar Toplantısını geçtiğimiz gün gerçekleştirdi.

Sosyal medyada da paylaşılan toplantıya liderlik eden CEO Elon Musk, şirketin üretim ve satış durumlarından bahsetti. Milyarder, şirketin gelecek planları ile de hissedarları heyecanlandırdı.

Musk, şirketin planları doğrultusunda iki yeni araç modelini piyasaya sürmeye hazırlandıklarını duyurdu.

Yeni otomobiller hakkında detay vermekten kaçınan CEO, “Ürünlerin tasarım ve üretim teknikleri, mevcut endüstride bulunan her şeyden üstün.” dedi. sözleri ile yetindi.

Uzun bir süredir otomobillerinin fiyatlarını düşüren Tesla, yeni çalışmalarının maliyetini birden fazla kişiye kıyasla büyük ölçüde düşürecek ve araçlarını uygun fiyatlı bir şekilde satışa sunacak.

Söz konusu iki modelden birinin minibüs veya MPV tipi bir araç olacağı ve ticari sınıfa hitap eden bir otomobil olacağı iddia ediliyor.

Diğer aracın ise hepimizin bildiği 25 bin dolar fiyatla şirketin en ucuz arabası olarak tanıtılması beklenen Tesla Model 2’den olmadığı düşünülüyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Türkiye’de sıfır araba fiyatları ne kadar olur?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu