Haber

İyi Parti İzmirli Tutuklu Gazeteciler İçin Eylem: “Türk Milliyetçiliğinin kınanmasına izin vermeyeceğiz”

Haber: SULTAN HAREKET KELEŞ – Kamera: KERİM UĞUR

İYİ Parti İzmir İl Müdürlüğü; Tutuklu Karşıt Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Ajans Muhbir editörleri Süha Çardaklı ve Serkan Kafkas için Konak Meydanı’nda açıklama yaptı. İYİ Parti İzmir İl Başkanı, “Paylaşımlarında milliyetçi paylaşımlarda bulundukları tespit edilmiştir” diyerek dava belgesinde yer aldı. Belgede delil olarak şunlar yer alıyor: ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez!’ Pankartın fotoğrafı bir hata unsuru olarak sunuldu. Türk milliyetçisi olmak, Türk milletinin geleceği için paylaşmak; ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez!’ Bayrağı taşımak hiçbir zaman suç değildir ve Türk milletinin her ferdinin görev ve sorumluluğudur” denildi.

İYİ Parti; Tutuklu Aykırı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Ajans Muhbir editörleri Süha Çardaklı ve Serkan Kafkas için bugün 81 ilde eş zamanlı açıklama yaptı. İzmir Konak Meydanı’nda yapılan açıklamada: İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu şunları söyledi:

“‘ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ’ pankartı, bağlılık unsuru olarak sunuldu”

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıldönümünde, son dönemde Cumhuriyetimizin temel unsuru olan Türk milliyetçiliği düşüncesiyle gazetecilere yönelik yeni bir baskı politikası deşifre edilmiştir. Zincire vurulmak istenen Türk milliyetçiliği, 1944’te ve 1980’de Mamak’ta tabutlar, 2023’te siyasi iktidara yol açacaktır.” Amaç, yarattığı mülteci dalgasına karşı Türk milletini bilinçlendirmek isteyen genç gazeteciler aracılığıyla atıldı. Meğer bu topraklarda gazetecilik milletin dertlerine üzülmek, onları çözecek kahramanlıkla doğru yazıp konuşabilmek demekmiş. Gözaltına alınan, tutuklanan genç gazeteciler de bu sorumluluğun bir parçası. Ancak dinlenilmek yerine gözaltına alınıyorlar. Alınıp tutuklandılar, bunlar yetmezmiş gibi genel sağlık hakları da hiçe sayıldı.

Bu kasıtlı ve kötü niyetli tutumun sonucunda şunu söylemekten utanmalıyız; Dava belgesinde ‘Paylaşımlarında milliyetçi paylaşımlarda bulundukları belirlendi’ ibaresi yer aldı. Kanıt olarak belgede yer alan; ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez!’ Pankarttaki fotoğraf suç unsuru olarak sunuldu. Bu vesileyle kamuoyuna memnuniyetle duyuruyoruz: Türk milliyetçisi olmak, Türk milletinin geleceği için paylaşmak; ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez!’ Bayrağı taşımak hiçbir zaman suç olmayıp, Türk milletinin her bireyinin görev ve sorumluluğudur.

“TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİN KINILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Sözde çözümü Oslo, Habur ve Kandil’de arayanlar; Taşıyıcı güvercinler aracılığıyla terör örgütünün elebaşına tebligatlar gönderen iktidar, sözde Analiz Süreci tuhaflığında yaptığı gibi, hem mülteci gündemini bastırmaya hem de Türk milliyetçiliğini yeniden kınamaya çalışacaksa, buradan duyuruyoruz; Bu tavrın karşısında dimdik duran bir Doğru Parti olacaktır. Bu toprakların mayasıyla yoğrulan, beş bin yıllık tarihiyle insanlık tarihini belirleyen Türk milletinin milliyetçisi olmak, bu ülkenin her vatandaşının vazgeçilmez hakkıdır. Şunu belirtmek isteriz ki, özellikle Büyük Cumhurbaşkanımız olarak her zaman gurur duyduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Güzel Parti olarak Ziya Gökalp’ten Erol Güngör’e kadar saf Türk aydın ve devlet adamlarının yetiştirip beslediği Türk milliyetçiliği anlayışını savunmaya ve savunmaya devam edeceğiz. “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında Türk milliyetçiliğinin kınanmasına izin vermeyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu