Haber

Maç, stat ışıkları yanmadan karanlıkta oynandı.

İncilipınargücü Gençlikspor Kulübü ile Kaptanspor’un 15. Play-Off A Setindeki karşılaşmasının karanlıkta, stat ışıkları yanmadan oynanmasına iki kulüp de tepki gösterdi.

Denizli U-15 Play Off A Cluster’da İncipınargücü Gençspor Kulübü ile Kaptanspor karşı karşıya geldi. Şirinköy Stadı’nda saat 19.00’da başlayan maçta, maçın bitimine 2-3 dakika kala stad ışıklarının açılması tartışma yarattı. Hakemleri ısrarla maçı bu kurallara göre oynamamaya davet eden iki takımın teknik heyeti ve yöneticileri, maç sonunda hakemlere tepki gösterdi. Maçı izlemeye gelen futbolcuların aileleri ve taraftarları da maçın karanlıkta oynanmasının yanlış bir karar olduğunu belirtti.

Kaptanspor Kulüp Başkanı Metin Küçükşahal, uzun zaman ve emek sonucunda yeterli bir U15 kadrosu hazırladıklarını söyledi. Hedeflerinin Türkiye Şampiyonası’nda küme finaline çıkmak olduğunu anlatan Küçükşahal, “Böylesine değerli bir müsabakayı bu şartlar altında oynamak tam anlamıyla emek hırsızlığıdır. Maçın ikinci yarısı karanlıkta oynandı. Oyuncular zorlandı. Maçı oynayan her iki grubun menajerleri olarak maç bu kurallar çerçevesinde oynanmıştır.Oyunun oynanamayacağını hakem heyetine iletmeye çalıştık, davette bulunduk.Ancak hakem komitesi maça devam etti. • Karanlıkta insanların birbirini görmekte güçlük çektiği bir maç oynandı Futbol oynamak için gerekli şartların sağlanmadığı bir maç oynandı.

Maçın ikinci yarısının yağmur nedeniyle başladığını, havanın erken karardığını ve ışıksız maçın oynanamayacağını savunan Küçükşahal, bunu stat yetkilisi aracılığıyla hakem heyetine ilettiklerini ancak hakem heyetinin görevden alındığını iddia etti. bunu hesaba katmadı; “Futbol, ​​bilgili ve sorumluluk sahibi yöneticileri ve paydaşlarıyla yeterli seviyeye geliyor. Bu bakış açısı ve sorumluluk duygusuyla bu işler çok zor. Böylesine değerli bir maça, maç tecrübesi olmayan 17 yaşında hakemler atamak sorumsuzluktur.” “Bu nedenle Futbol İl Hakem Kurulu, Denizli ASKF Başkanlığı ve Futbol İl Temsilciliği’nin üzerine düşeni yapmasını bekliyoruz. Bu maçta hakem hatalı olduğu için maçın ikinci yarısından itibaren tekrarlanmasını istiyoruz. Aksi takdirde konuyu futbol federasyonuna taşıyacağımızı ve gerekli yasal hakkımızı arayacağımı belirtmek isterim.” . – DENİZLİ

habertepebasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu