Haber

Yeşil Sol Parti grubu Bursa’da Cumhur İttifakı taraftarlarına saldırdı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yeşil Sol Parti pankartı taşıyan grubun Cumhur İttifakı yandaşlarına yönelik saldırısına ilişkin, “Mobil ledli bir aracım var. Bursa meydanında duruyor. Bu akşam biz önünde mitingi izleyenler ve seyyar led ekranımız var.HDP’liler vatandaşlarımıza saldırdı.” söz konusu.

Bakan Varank, Habertürk TV’de katıldığı programda soruları yanıtladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum programıyla ilgili bir soru üzerine Varank, şunları söyledi:

“Ayrıntılara bakamadım. Siyasi meydanlarda, miting meydanlarında şiddet olması tabii ki kabul edilemez. Ama bakın geldiğimde moralim bozuk geldi. Çünkü mobil ledli aracım var. Bursa meydanında duruyor.Bu akşam taşınabilir LED ekranımıza ulaşabiliyoruz.ve HDP’liler önünde Cumhurbaşkanımızın mitingini izleyen vatandaşlarımıza saldırdı.Bugün mitingleri vardı.Orayı terk eden HDP’liler vatandaşlarımıza saldırdı. Meydanımızda Cumhurbaşkanımızı izleyenler var. Birkaç arkadaşımıza çok şey oluyor. Şunu söylemek istiyorum ki bakın şiddete karşı olacaksak burada gerçekten ikircikli olmamalıyız.”

Yaşananlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Bursa Kent Meydanı’nda cep telefonu kamerası ile kaydedilen görüntülerde, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Mustafa Varank’ın önündekilere ve seyyar seçim aracına saldırdığı belirtilen bir grup tarafından saldırıldığı görüldü. Yeşil Sol Parti’nin Bursa’da düzenlediği mitingden ayrıldı.

Kayıtlarda, partililerin Cumhur İttifakı üyelerine Yeşil Sol Parti ve HDP’li flama sopalarla saldırdığı görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu